ul. Fioletowa 16, 62-093 Sława Wielkopolska
tel. 61 812 41 37 | fax 61 812 41 84 | kom. 501 241 460
e-mail: firma@thermolam.pl

Chłodnictwo

Oferta firmy obejmuje pełną gamę urządzeń przemysłowych stosowanych do obróbki powietrza i wody, począwszy od projektu skończywszy

na uruchomieniu. Nasza specjalizacja to montaż instalacji chłodniczych wraz z kompletną armaturą i automatyką.

 

Zajmujemy się sprzedażą i montażem urządzeń chłodniczych znanych producentów:

 

- DAIKIN (chilery chłodzone powietrzem lub wodą, agregaty skraplające)

- agregatów skraplających własnej produkcji z skraplaczami zdalnymi i budowie kompaktowej z odzyskiem ciepła skraplania

- agregatów skraplających BITZER, DANFOSS, L'UNIT HERMETIQUE

- chłodnice powietrza THERMOKEY, L'UNIT HERMETIQUE, LUVE

- automatyka DANFOSS, SIEMENS, CAREL, SCHNEIDER ELECTRIC

- i wielu innych w zależności od specyfikacji zamówienia

oferta
Chillery
Bez względu na to jak duże są potrzeby klimatyzacyjne, system wody chłodzonej Daikin spełni wszystkie stawiane mu wymagania. To system, którego wartość odzwierciedla się w różnych sytuacjach – począwszy od terenów przemysłowych, przez hurtownie do hoteli, na domach towarowych skończywszy. Rozwój dokładnie dostosowanych kombinacji sprężarka / czynnik chłodniczy pozwolił firmie Daikin na wyprodukowanie kompletnej gamy agregatów chłodniczych – optymalizowanych do zastosowania z czynnikiem chłodniczym R-13 4a, R-407C i R-410A.

pdf Chillery.pdf

oferta
Klimakonwektory DAIKIN
Dodatkowo dla stworzenia kompletnej instalacji klimatyzacyjnej opartej na agregatach wody lodowej (chiller) niezbędne są odbiorniki chłodu lub ciepła nazywanymi klimakonwektorami instalowanymi w pomieszczeniach.

 

Klimakonwektory to wysoce skuteczne urządzenia, umożliwiające połączenie agregatów chłodniczych, pompy ciepła i kotłów grzewczych w wydajny, cichy system klimatyzacji. Te jednostki stanowią skuteczne rozwiązanie zapewniające uzyskanie idealnego komfortu zarówno w aplikacjach komercyjnych jak i mieszkaniowych. DAIKIN oferuje szeroką gamę klimatyzatorów przeznaczonych do zastosowań pozwalających na ich ukrycie w suficie oraz zastosowań zewnętrznych.
Jedynym ruchomym elementem w tych jednostkach jest wentylator, który sprawia, że jednostki te nadają się idealnie do zastosowań w biurach, hotelach i w domach. Celem jest uzyskanie rozwiązania, które będzie nam odpowiadało zarówno pod względem technicznym jak i estetycznym.
pdf Klimakonwektory DAIKIN.pdf

Etapy realizacji
Przykład realizacji indywidualnej konstrukcji zespołu sprężarkowego "Power Pack" z 6 sprężarkami firmy BITZER o łącznej mocy chłodniczej 190kW wraz z odzyskiem ciepła skraplania z skraplaczem zdalnym montowanym za zewnętrz budynku. Zadania tego typu realizujemy kilku etapowo od wykonania modelu wirtualnego 3 D, projektu wykonawczego, dostawy i montażu do uruchomienia i regulacji

 

etap1etap2etap3etap4

Wszystkie zakupione w naszej firmie urządzenia oraz wykonane instalacje objęte są opieką gwarancyjną i pogwarancyjną na terenie całego kraju. Nasi pracownicy posiadają kwalifikacje między innymi w zakresie naprawy i obsługi technicznej urządzeń i instalacji chłodniczych zawierających substancje kontrolowane.

 

loga